A .jpeg

Klasika na dosah ruky: Situace nahrává komorním koncertům

 

 

Rok 2020 kultuře zrovna nepřál, pravda. O to větší je teď ale nadšení deficit dohnat. A doba postkoronavirová tak nahrává i formátům, které dřív neměly takovou pozornost. Patříte mezi fanoušky klasické hudby nebo si zatím hledáte k tomuto žánru svou cestu? Dobrá zpráva pro vás – podzim 2020/jaro 2021 bude v klasice hrát do karet výjimečným hudebním zážitkům. Tak se nalaďte na správnou notu…

 

A s výjimečností to není nadsázka! Kde jinde totiž můžete získat intimní prožitek z klasiky a být špičkovým hudebníkům doslova na dosah? Jedinečnou příležitostí jsou komorní koncerty, na které myslí i program Moravské filharmonie Olomouc. Vystoupení sólistů přináší nový pohled jak pro znalce, kteří chtějí mimo dobře známé atmosféry velkých sálů a těles zažít změnu, vychutnat si jednotlivé nástroje, každý tón a detail. Jsou ale také skvělým formátem pro nováčky, kteří na svůj první krok ke klasice teprve čekají, i pro ty, které žánr láká, ale koncert celého souboru vnímají jako příliš velké sousto. Představení sólistů, kteří s publikem na komorních koncertech často komunikují, je svou srozumitelnou formou pro takové posluchače ideální.

 

Na své si tak přijdou fajnšmekři i začátečníci. Moravská filharmonie Olomouc nabídne během nové sezony dokonce hned čtyři komorní koncerty! Celý cyklus otevře Lidová poezie v písních v podání mezzosopranistky Evy Garajové s klavírním doprovodem Mariána Lapšanského. A začátek roku 2021 už teď zní slibně díky recitálu světoznámého houslového mistra Ivana Ženatého. V březnu pak naváže koncert Virtuózní souhra kytary a kontrabasu s jedním z nejlepších světových hráčů Romanem Patkoló a skvělou Miriam Rodriguez Brüllovou a. Komorní program nakonec zakončí vždy Mistrovské výkony hráčů MFO. Co vystoupení, to jedinečná možnost zažít věhlasná jména a skvělé výkony – jen pro vás v intimní atmosféře komorního souboru.

 

Kdo se tak bude chtít za náročné měsíce pořádně odměnit, už ví, kam zamířit. Komorní koncerty budou znovuobjeveným pokladem – přinesou nové perspektivy znalcům a přilákají ty, kteří se klasiky doposud ostýchali. Řada K Moravské filharmonie Olomouc jednoduše přichází k posluchačům s koncerty na dlani. Tak sáhněte po zážitcích, které pohladí na duši!