Koncertní řada NR

Hudební podvečery pro nastávající rodiče

Koncerty se konají v úterý v 17:30 v Mozartově sále

Záštitu nad cyklem hudebních podvečerů pro nastávající rodiče převzala Muzikoterapeutická asociace České republiky, z.s.

12. 10. 2021

Kouzlo francouzského
venkova i vznešenost
barokního tance

Jacques-Christophe Naudot,  Jean Jacques Hotteterre, Francesco  Geminiani, císař Leopold I.,  Antonio Bertali  


Program, který okouzlí  svým pastorálním a veselým  charakterem. Hudba evokuje  atmosféru francouzského venkova,  kde nechybí zpěv slavíka ani četná  venkovská potěšení. Vrcholem  koncertu budou slavné barokní  tance v hudbě císaře Leopolda I.  a hudební improvizace. 


Plaisirs de Musique 

Marta Kratochvílovábarokní  příčná flétna 

Marian Friedlkontrabas, lidové  nástroje 

Markéta Vejvodováprůvodce  programem

8. 2. 2022

Písně pro
sladký spánek

Wolfgang Amadeus Mozart,  Johannes Brahms, Robert  Schumann, Gabriel Fauré,  Benjamin Britten, Arvo Pärt,  Leonard Bernstein a další 


Ukolébavky zpívají maminky svým  dětem od nepaměti – a tvůrčí  pozornost věnují ukolébavkám  i nejvýznamnější skladatelé napříč  staletími až do současnosti. Výběr  nejkrásnějších písní na dobrou noc  nám připomene neopakovatelné  kouzlo matčina hlasu otevírající  vstup do říše snů. 


Gabriela Eibenovásoprán 

Petra Matějovákladívkový klavír,  klavír 

Markéta Vejvodováprůvodce  programem

7. 12. 2021

Když se struny
propojí v jemné
meditaci

Johann Sebastian Bach, Gabriel  Fauré, Claude Debussy, Jules  Massenet, Max Bruch, Edward  Elgar, Camille Saint-Saëns,  Charles Gounod 


Violoncello a harfa jsou dva  strunné nástroje, které se zvukově  ideálně doplňují. Lahodný souzvuk jejich tónů  pohladí duši a výběr známých  a oblíbených melodií publikum  postupně uvede do příjemného  zklidnění v hudební meditaci.  Klidnou atmosféru oživí jemný  taneční rytmus i dotek lásky.  


Anastázie Tomečkováharfa 

Eliška Vláčilovávioloncello 

Markéta Vejvodováprůvodce  programem

26. 4. 2022

Hravost lidové poezie
ženským i mužským
pohledem

Hravost a inspirace melodikou  lidové písně v hudbě Bohuslava  Martinů, Jiřího Rady a Jána  Skládaného v kontrastu s pojetím  současné avantgardní skladatelky  a zpěvačky Evy Rohleder. Pro  nastávající maminky upravila  Písničky na jednu stránku od  Bohuslava Martinů a nově pro ně  zkomponovala hudbu s ženskou  tematikou.  


Vít Mužíkhousle 

Petra Hánováhousle 

Eliška Vláčilovávioloncello 

Pavel Hána viola 

Anastázie Tomečkováharfa 

Eva Rohlederzpěv, violoncello 

Markéta Vejvodováprůvodce  programem