EN

Klavírní recitál v paláci. Souhra generací

19. 5. 2026

Arcibiskupský palác v Olomouci, 19.00
Dvořákova Olomouc

Pedagogika má v umělecké sféře, a zejména při hře na hudební nástroj mnoho specifik. Jedním z nich je individuální výuka, a díky tomu také výjimečnost vztahu žák-učitel umožňující i společný tvůrčí čin hudební intepretace. Uznávaný český pianista Ivo Kahánek je učitelem hry na klavír a působí, mimo jiné, na Pražské konzervatoři. V rámci jeho koncertního repertoáru zaujímá klavírní tvorba Antonína Dvořáka významné místo. V Arcibiskupském paláci s ním vystoupí jeho nadějná žákyně a olomoucká rodačka Eliška Tkadlčíková, se kterou provedou ve Slavnostní dvoraně Arcibiskupského paláce klavírní dvoj-recitál. Dramaturgický rámec koncertu staví právě na odkazech českých skladatelů Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka. Program zahrne i kompozice letošního jubilanta Wolfganga Amadea Mozarta či španělský hudební kolorit v dílech Isaaca Albénize.

Program

Wolfgang Amadeus Mozart

Sonáta D dur KV 576  

Alexander Skrjabin

Fantazie h moll op. 28  

Fredéric Chopin

Scherzo cis moll, op. 39  

Franz Liszt

Nocturno As dur č. 3 „Sen lásky“  

Uherská rapsodie č. 2  

Antonín Dvořák

Slovanský tanec e moll op. 72 č. 2  

Slovanský tanec g moll op. 46 č. 8  

Bedřich Smetana

Vltava  

Účinkující

  • Ivo Kahánek – klavír
  • Eliška Tkadlčíková – klavír

Návštěvníci koncertu mají také jedinečnou možnost absolvovat prohlídku nádherných historických prostor Arcibiskupského paláce. Prohlídka začíná v 17.30 téhož dne.

Koncerty a provoz MFO finančně podporují

Další partneři